Enormous Wall of Money‘ Coming Into Bitcoin, Price to Reach $1 Million in 5 Years, Says Raoul Pal

Makro strateg Raoul Pal mówi, że cena Bitcoin osiągnie 1 milion dolarów w ciągu pięciu lat. Przypisuje on wzrost ceny do przyjęcia przez duże grupy inwestorów i „ogromną ścianę pieniędzy“ wchodzącą w bitcoin, a nie dlatego, że „świat się załamuje“.

1 milion dolarów Bitcoinu w 5 lat
Były menedżer funduszu hedgingowego Raoul Pal podzielił się w zeszłym tygodniu swoim poglądem na gospodarkę, złoto i bitcoin w wywiadzie dla Danieli Cambone z Stansberry Research. Wcześniej Pal współzarządzał GLG Global Macro Fund w Londynie po odejściu z Goldman Sachs, gdzie współzarządzał działem sprzedaży funduszy hedgingowych w Equities and Equity Derivatives w Europie. Następnie założył Global Macro Investor i Real Vision Group.

„Gospodarka nie wyzdrowieje o wiele dłużej, niż się spodziewamy“ – rozpoczął. „Nie ma żadnych bodźców i mamy więcej problemów w Europie, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. A firmy nie mają wystarczająco dużo gotówki, zamykają drogi i to jest to, co nazwałem fazą niewypłacalną.“ Były dyrektor funduszu hedgingowego dodał: „Jedyną odpowiedzią jest więcej z banków centralnych, dlatego zacząłem kupować coraz więcej bitcoinów.“

Jego portfel był kiedyś równo podzielony między dolary, złoto, akcje i bitcoin. Jednakże, ujawnił podczas podcastu, że jego przydział Bitcoinów jest „prawdopodobnie powyżej 50% teraz“. Przyznając, że ta alokacja BTC naraża go na 50% minus, powiedział, że jest to dla niego w porządku, bo plus jest „o wiele większy“.

Pal wyjaśnił, że zmniejszył swoje zasoby gotówki i umieścił środki w Bitcoinu. „Moje pozycje handlowe są stosunkowo małe, ponieważ nie sądzę, aby było tyle możliwości, co w Bitcoinu. Więc naprawdę, głównie trochę gotówki, trochę złota, i bitcoin. I nawet bawię się pomysłem sprzedaży mojego złota, aby kupić więcej bitcoinów“, podzielił się założyciel Global Macro Investor, opracowując:

Nie lubię złota, ale kiedy dojdziesz do okazji makro… jeśli Bitcoin zacznie wyłamywać się z tych wzorców, które tworzy, to będzie znacznie przewyższał złoto. Jestem tego w 100% pewien, więc w takim razie po co miałbym mieć przydział złota.

Były menadżer Goldman Sachs wyjaśnił, że „nie boi się hiperinflacji, niedotrzymania zobowiązań ani niczego innego“, dodając, że jest zainteresowany ludźmi „przyjmującymi inną jednostkę monitorującą dla swoich oszczędności i aktywów rezerwowych“.

 

Pal ma byczą prognozę dotyczącą ceny Bitcoina, przewidującą, że w ciągu pięciu lat wyniesie ona 1 milion dolarów. Wyjaśnił:

To nie będzie dlatego, że świat się załamuje, ale dlatego, że będzie przyjęcie przez prawdziwe duże pule kapitału.

Widzi, jak adopcja bitcoinów odbywa się falami, począwszy od handlu detalicznego, a skończywszy na funduszach hedgingowych. Jednakże, zauważył: „Jeszcze nie jesteśmy. Nie można prime brokein aktywów bitcoin, ale to nadchodzi. Zaczynamy widzieć biura rodzinne w przestrzeni. Następne są instytucje, fundusze kapitałowe, plany emerytalne, a w ramach tego znajdziecie jakiś rząd... nagle powiecie, że przeznaczyliśmy 5% w bitcoin.“ Wierzy, że będzie to kraj taki jak Nikaragua lub taki, który ma ciągłe problemy z dewaluacją waluty. Kiedy to nastąpi, mówi, że będzie to „kolejna wielka historia“, podobnie jak historia Microstrategy przenoszącej 425 milionów dolarów rezerwy skarbowej do bitcoinu.

Podkreślając, że „rur nie ma“, aby umożliwić dużym inwestorom instytucjonalnym inwestowanie w Bitcoin jeszcze, powiedział, „ale to nadchodzi … to jest na ekranie radaru wszystkich i jest wiele inteligentnych ludzi pracujących nad tym.“ Pal dalej się dzielił:

Z tego co wiem, ze wszystkich instytucji, i wszystkich ludzi, z którymi rozmawiam, jest ogromna ściana pieniędzy, która w to wchodzi.